Czytam wszędzie – kampania społeczna

czytamGdy zastanowimy się, ile czasu poświęcamy na czekanie – w przychodni lekarskiej, urzędzie, na dworcu, na lotnisku czy w pociągu – uświadomimy sobie, ile czasu moglibyśmy poświęcić na czytanie. Na tej obserwacji bazują twórcy kampanii Czytam wszędzie, która trwać będzie do końca września.

- Czas oczekiwania nie musi być stracony – może być okazją do oddania się lekturze, zamieniając w ten sposób irytującą konieczność w dodatkową okazję do kontaktu z kulturą – mówi Jarosław Lipszyc, prezes fundacji Nowoczesna Polska, która prowadzi bibliotekę WolneLektury.pl. Właśnie rozpoczęła się stworzona przez nią kampania promująca czytelnictwo “Czytam wszędzie” w miejscach, w których ludzie czekają.

Fundacja chce pokazać odbiorcom, że wykorzystywane przez nich urządzenia mobilne (tablety, smartfony, czytniki e-booków, komputery przenośne) mogą pomagać w kontakcie z literaturą w każdej chwili i każdym miejscu dzięki internetowej bibliotece WolneLektury.pl. Książki elektroniczne i audiobooki w niej opublikowane są darmowe, pozostają w zasięgu ręki 24 godziny na dobę, 365 dni w roku i nie dotyczy ich problem ograniczonej liczby egzemplarzy.

W ramach kampanii nagrany został spot promujący czytelnictwo, który emitowany będzie w sierpniu i we wrześniu 2015 r. m.in. w kinach na terenie całej Polski, na portalach internetowych największych serwisów informacyjnych, w środkach komunikacji miejskiej oraz w telewizji

Wolne Lektury są najpopularniejszą w Polsce (2.963.422 unikalnych użytkowników w 2014 roku) biblioteką internetową publikującą utwory należące do klasyki literatury polskiej oraz światowej i udostępniającą je zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym. Publikacje Wolnych Lektur dostępne są zawsze w kilku formatach: PDF, EPUB, MOBI, TXT, FB2 oraz MP3, Ogg Vorbis i DAISY (dla osób niewidomych i słabowidzących).

Więcej informacji na stronie WolneLektury.pl.

Podziękowanie

 

PODZIĘKOWANIE

siedzaca2cud_o-750x750Paniom:

Iwonie Misikonis i Iwonie Prus

serdecznie dziękuję za przekazanie książek Naszej Bibliotece. Przekazane książki wzbogaciły księgozbiór biblioteki, a nasi Czytelnicy z pewnością znajdą wśród nich coś ciekawego dla siebie. Darczyńcom wyrażam ogromną wdzięczność i składam serdeczne podziękowania za wielką życzliwość okazywaną Naszej Bibliotece.

dyr GBP w Brojcach Anna Bielecka-Tyszer

Dofinansowanie dla biblioteki

logo BNlogo NPRCzNasza Biblioteka otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych. Dofinansowania udzieliła Biblioteka Narodowa w wysokości 4 180,00 zł. Dodając do tego wkład własny Biblioteki w wysokości 2 000,00 zł daje łącznie kwotę ponad 6 000,00 zł. Część książek już jest dostępnych dla Czytelników (w dziale Książki/Nowe nabytki opisy poszczególnych), pozostałe od września. ZAPRASZAMY!!!

Witamy!

Witamy na nowej stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Brojcach.

Strona jest właśnie (i będzie jeszcze przez jakiś czas) w fazie tworzenia, ale już zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych do jej współtworzenia.